Mléčné automaty

Jak zacházet s čerstvým mlékem?

Čerstvé mléko zakoupené v automatu je zchlazeno na bezpečné 2-4°C. Teplota je zvolena z důvodu, aby se utlumil bohatý život v čerstvém mléce a mléko neztratilo své původní vynikající vlastnosti. Proto:

  • čerstvé mléko kupujete do zaručeně čistých nádob;
  • po koupení uskladněte mléko v chladničce;
  • před požitím mléka se jako prevence doporučuje mléko tepelně ošetřit ("převařit"). Není vůbec nutné mléko uvést do varu, postačí mléko zahřát na 72°C po dobu cca 15 sec. Při tomto šetrném tepelném ošetření dojde k likvidaci téměř všech mikroorganismů.

Provoz mléčných automatů

Jablunkov

Mléčný automat se nachází v prodejně potravin na Mariánském náměstí 150 v Jablunkově. Provozní doba automatu je po dobu otevírací doby prodejny. V prodejně je možno zakoupit prázdné lahve na mléko.

Provozní doba automatu:

Po-Pá 6:30-18:30 hodin

So 7:00-12:00 hodin

 

Bystřice

V prodejně společnosti Netis a.s. v Bystřici č.p. 119 je umístěn další mléčný automat. Opět je přístupný pouze po dobu otevírací doby prodejny.

Provozní doba:

Po-Pá 7:30-17:00 hodin

So 7:00-12:00 hodin

 

Třinec

Mléčný automat je umístěn vedle prodejny Bio i Nebio pro zdraví na ulici Koperníkova 1151 Třinec. Mlékomat je dostupný celých 24 hodin denně. Možnost zakoupení prázdných lahví je v prodejně Bio i Nebio pro zdraví, avšak pouze po dobu otevírací doby prodejny.