Mléčná výroba 

Mléko

Mléko obsahuje celou řadu složek důležitých pro náš organismus - bílkoviny, tuky, sacharidy, vitamíny, stopové prvky a minerální látky. Vápník je nejdůležitější minerální látkou obsaženou v mléce. Má zásadní význam především pro stavbu kostí, a hraje důležitou roli při prevenci osteoporózy. Mléko a mléčné výrobky jsou pro člověka prakticky nejdůležitějším zdrojem vápníku. Mléko a mléčné výrobky jsou také významným zdrojem bílkovin, základních stavebních kamenů pro budování tkání v organismu.

Čerstvé syrové mléko je mléko, které nebylo podrobeno žádnému tepelnému ošetření nebo homogenizaci, ale bylo pečlivě filtrováno a rychle zchlazeno. Absence tepelného zpracování, jako je pasterizace a sterilizace, umožnila zachování přírodních prvků v plném rozsahu, jako jsou například drahé laktobacily (mléčné), které posilují obranu imunitního systému a oživují střevní bakteriální flóru. Hrají důležitou roli v deaktivaci karcinogenních látek a při prevenci proti alergiím. Dokonce i obsah tuku v mléce má velký význam, ten obsahuje základní vitamíny A a D nutné pro asimilaci vápníku a bílkovin. Je bohaté na mastné kyseliny, které chrání proti nemocem a stimulují imunitní systém.

Čerstvé mléko, které neprošlo žádnými úpravami, má nejvyšší obsah prospěšných látek a je pro náš organismus nejzdravější. Většina lidí toto mléko považuje i za nejchutnější, přesto, že někdo si musí na jeho výraznější chuť nejprve zvyknout. Obsahuje také ideální množství tuku, což má vliv zejména na obsah vitaminů. Čerstvé mléko z našich farem obsahuje 3,7% tuku. 


Mléčné automaty

Provoz mléčných automatů

Jablunkov

Mléčný automat se nachází v prodejně potravin na Mariánském náměstí 150 v Jablunkově. Provozní doba automatu je po dobu otevírací doby prodejny. V prodejně je možno zakoupit prázdné lahve na mléko.

Provozní doba automatu:

Po-Pá 6:30-18:30 hodin

So 7:00-12:00 hodin

Třinec

Mléčný automat je umístěn vedle prodejny Bio i Nebio pro zdraví na ulici Koperníkova 1151 Třinec. Mlékomat je dostupný celých 24 hodin denně. Možnost zakoupení prázdných lahví je v prodejně Bio i Nebio pro zdraví, avšak pouze po dobu otevírací doby prodejny.

Dolní Lutyně

Mléčný automat se nachází přímo na středisku firmy Netis, a.s.

Jak zacházet s čerstvým mlékem?

Čerstvé mléko zakoupené v automatu je zchlazeno na bezpečné 2-4°C. Teplota je zvolena z důvodu, aby se utlumil bohatý život v čerstvém mléce a mléko neztratilo své původní vynikající vlastnosti. 

Proto:

  • čerstvé mléko kupujete do zaručeně čistých nádob
  • po koupení uskladněte mléko v chladničce
  • před požitím mléka se jako prevence doporučuje mléko tepelně ošetřit ("převařit"). Není vůbec nutné mléko uvést do varu, postačí mléko zahřát na 72°C po dobu cca 15 sec. Při tomto šetrném tepelném ošetření dojde k likvidaci téměř všech mikroorganismů.


Kontakt 

NETIS, a.s.

Návsí 905

73992

IČ: 25838938

DIČ: CZ25838938

tel.: 558 357 324

Navštivte nás